Son Dakika: Sedat Peker ifşaları yargıya ‘taşınamadı’

İYİ Parti Erzurum Vilayet Lideri Melih Kırkpınar’ın Sedat Peker ifşalarında ismi geçen AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile boşanma davası açtığı eşi Ünsal Ban, ağabeyi Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve vazifeden ayrılan Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Salih Orakçı hakkında yapmak istediği kabahat duyurusu ‘savcı yok’ denilerek engellendi.

Halk TV’den Ferit Demir’in haberine nazaran, bir saat boyunca adliyede bekleyen Kırkpınar ve beraberindekiler daha sonra adliyeden ayrıldı.

İYİ Parti Erzurum Vilayet Lideri Melih Kırkpınar Halk TV’nin Haber Masası programında Can Coşkun’un sorularını yanıtladı.

Kırkpınar şunları söyledi:

“Bu olayın gündeme geldiği günden beri Erzurum kamuoyunda bu işle ilgili önemli bir rahatsızlık var. Bu Erzurum halkını derinden üzmüştür. Bize de uzun vakitten beri bu işle ilgili suç duyurusunda bulunmamız, parti olarak gerekli şikayetleri yapmamız konusunda vatandaştan önemli manada hatta bazen siteme varan boyutta bir beklenti vardı.

Biz bu işi biraz vakte bıraktık sanki yargı mensupları, savcılarımız bu mevzuda bize gerek kalmadan bir süreç başlatırlar mı? Bu türlü bir şey olmadı. AK Parti’den bu türlü bir girişim bekledik. AK Parti bu mevzuda Erzurum halkını derinden üzen, rencide eden bu olaya en azından toplum vicdanını rahatlatacak teşebbüste bulunur mu? Ne yazık ki geçmişteki bakanların üzerini nasıl kapattılarsa bunda da yani strateji uygulanmaya alınınca… Biliyorsunuz genel merkezimiz de bu mevzuda cürüm duyurusunda bulundu lakin Zehra Taşkesenlioğlu’nun Erzurum Milletvekili olması hasebiyle Erzurum halkının bu bahiste bizden önemli manada bir beklentileri var. Zira ortada ayan beyan işlenmiş yanlışlıklar var.

2 buçuk milyon doları eşine evlendikten sonra verdiği, bu paranın kaynağının nereden olduğu ve bu parayı resmi yoldan vermeme işi… Sonra 70 milyon üzere bir tazminat davası açılması, birkaç milyon dolara yat kiralanması, bunu da Zehra Taşkesenlioğlu’nun itiraf etmesi bunların hepsi vatandaş tarafından ayan beyan biliniyor. Ancak buna karşın 3Y ile iktidara gelen yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele AK Parti dediğinin tam tersine bugüne kadar olduğu üzere burada da işin üzerini kapatmaya gidince biz de 50’ye yakın avukatımızla, hukukçumuzla, bütün vilayet ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte savcılara, adliyeye giderek kabahat duyurusunda bulunmak için dilekçelerimizi hazırladık”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir