NASA merak uyandıran UFO görüntülerini paylaştı: Çok ilginç manevralar yaptığını görüyoruz

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), yaklaşık yedi aydır yürüttüğü Tanımlanamayan Uçan Obje (UFO) ve Tanımlanamayan Hava Fenomeni (UAP) ile ilgili birinci sefer halka açık basın toplantısı düzenledi.Dört saatten fazla süren toplantıda, NASA tarafından Haziran 2022’de araştırmalara başlayan ve gökyüzünde, su altında yahut uzayda tanımlanamayan objeleri yahut olayları kapsayan yeni bir terim olan UAP’ler ile ilgili bilgileri inceleyen eski bir astronot olan Scott Kelly’nin liderliğindeki 16 kişilik özel takım, “uçak yahut doğal afet olmayan hava olayları” başlıklı araştırmalar ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.
Toplantıda, ABD Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz sene İHA tarafından kaydedilen ve binaların üzerinde süratle hareket eden metalik bir küreyi gösteren bir imaj paylaşılarak, objenin şimdi ne olduğunun tespit edilemediği belirtildi. Tüm Alanlarda Anomali Tahlil Ofisi (AARO) Yöneticisi Sean Kirkpatrick, kelam konusu metal nesnelerin tüm dünyada görüldüğünü aktararak, “Bunların çok değişik hareketler yaptığını görüyoruz” sözlerini kullandı. Kirkpatrick, kelam konusu objelerin havadaki varlık güvenliğine görünür bir tehdit oluşturmadığını belirterek, fakat daha fazla bilgiye gereksinim olduğunu açıkladı. Toplantıda ayrıyeten, ABD donanmasına ilişkin bir uçak tarafından kaydedilen gökyüzünde hareketli olan 3 noktaya ilişkin manzara de paylaşılarak, kelam konusu imgelerin sanıldığının tersine UFO olmadığı havaalanına giden büyük ticari uçaklara ilişkin ışıklar olduğu söz edildi.

Dünya genelinde 800’ün üzerinde UAP rapor edildi

Araştırma grubu, dünya genelinde 800’ün üzerinde UAP’nin resmi kaydının yer aldığı belirtirken, bunlardan sadece yüzde 2 ile yüzde 5 oranındakilerin “muhtemel anormal” kategorisinde olduğunu aktardı. UAP müşahedelerinde bu yılın başlarında ABD üzerinde bir Çin balonunun tespit edilmesinin akabinde “önemli bir artışın” gerçekleştiğine dikkat çekildi.

“Döndük baktık oysaki balonmuş”

Ekip, UFO müşahedelerini çürütmenin yanı sıra bunları kanıtlamanın değerine değindi. Kelly, Virginia Kıyısı yakınlarında uçuş yaptığı sırada bir meslektaşının “kendisini UFO ile uçtukları konusunda ikna ettiğini” söz ederek, “Görmedim. Döndük baktık Bart Simpsonmış oysaki balonmuş” dedi.

Dünya ötesinde ömür bulundu mu?

UAP’leri inceleyen NASA ekibinin başkanı David Spergel açılış konuşmasında, “Öğrendiğimizi hissettiğim şeyi bir satırda özetlemem gerekirse, yüksek kaliteli bilgilere muhtaçlığımız var” dedi.NASA’nın rastgele bir uzaylı yahut dünya dışı hayatla karşılaşıp karşılaşmadığına dair gelen soruya karşılık veren Spergel, “Artık dışarıda pek çok gezegen olduğunu biliyoruz, bu nedenle ömür için pek çok potansiyel ortam var. Şimdi Dünya’nın ötesinde ömür bulamadık lakin bakıyoruz” dedi.Uzaylıların keşfedilmesi halinde ne yapılacağına dair gelen soruya yanıt veren NASA’dan David Grinspoon, bunun kendi misyonlarında olmadığını, lakin uzaylıları keşfederlerse “bulduklarını paylaşacaklarını” belirtti.NASA takımı, UAP’ler hakkındaki raporun temmuz ayında yayınlanacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir