MHP’li adaydan anket yayımlayan gazeteye tehdit

Elazığ’da haftalık yayımlanan Güçlü Haber gazetesi, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleriyle ilgili yayımladığı ankette MHP yüzde 6 oranında oy oranıyla yer aldı. Anketi toplumsal medya hesabından paylaşan MHP Elazığ 1. sıra adayı Semih Işıkver, gazeteyi tehdit etti.

Sözcü gazetesinden Cihan Demirdaş’ın haberine nazaran, Güçlü Haber tarafından 10-20 Nisan ortasında Elazığ’da 6 bin 927 şahısla yapıldığı belirtilen ankette AK Parti yüzde 39.2, CHP yüzde 18.3, İYİ Parti yüzde 13.2, Yeşil Sol Parti yüzde 8,3 ve MHP yüzde 6’lık oy oranlarıyla yer aldı. Buna nazaran AK Parti’nin 3, CHP’nin 1, GÜZEL Parti’nin de 1 milletvekili kazanabileceği belirtildi.

Yayımlanan anketi toplumsal medya hesabından paylaşan MHP Elazığ Milletvekili adayı Semih Işıkver, yaptığı iki paylaşımda Güçlü Haber Gazetesi’ne hakaret ve tehditlerde bulundu.

‘SİZE BU KENTTE NEFES BİLE ALDIRMAYIZ’

Işıkver yaptığı paylaşımlarda şu sözleri kullandı:

“GÜÇLÜ HABER misiniz nesiniz? Siz kimin tetikçisisiniz? Kime kaça sattınız kendinizi! Hayal ettiğiniz Elazığ bu mudur? Ahlaksızlığın aşağılıklığın bu kadarına tahammülümüz yok, terbiyesizlik etmeyin! Bu nasıl bir hakkaniyettir?

Bu kentte biz her şeyi gördük lakin algı çalışmasının bu kadar ucuz, bu kadar kolayına denk gelmemiştik.. 14 Mayıs akşamı bir yere kaçmayın..

Bu anketin yüzde 100 palavra ve düzmece olduğunu sizin hızınıza çarpacağımız gün 14 Mayıs’tır. Bu anketle ilgili bilgileri bir paylaşın da görelim. Ayrıyeten bu anketi yapmakla alakalı müsaade aldınız mı?

Suç ögesi teşkil eden bir durumunuz olmadığına dair resmi müsaadeleri ve dataları paylaşmadığınız takdirde haftanın birinci iş gününde hakkınızda tüzel müracaatlar yapılacaktır, bilginiz olsun. Yazıklar olsun.

Şerefsiz haysiyetsiz onursuz PKK’nın siyasal uzantısı HDP’yi ve memlekette 10 gram karşılığı olmayan tefrika partilerini bile MHP’nin üstünde gösterme ismine düzmece anketler düzenleyen ruhunu şeytana peşkeş çekmiş bütün kısımlara (sağa sola adice düzmece anketler gönderen ve yayan siyasi partiler ve merdiven altı haber siteleri vb vb.) açıkça duyuruyorum.

Bu kenti MHP almasın da sol ve terör bileşenleri alsın diye tercihte bulunan her kim varsa; gözümüz sizin üzerinizde. Seçimin sonucu ne olursa olsun; 1000 yıllık Türk İslam Beldesini para için yahut siyasi menfaat için gözünü kırpmadan satmaktan çekinmeyenler, bunu başınıza yeterlice yazın.

Bu kenti sizin başınıza yıkarız. Bu kentte kim marjinal sola ve emperyalizmin taşeronluğunu yapan terör bileşenlerine alan açma ismine 1 adım atmış yahut atmaya devam ediyorsa bilsin ki; gözümüz kulağımız kentin yerinde. Attığınız her adımdan haberimiz var.

Aziz Peygamberimizin hadis-i şeriflerinde tabir ettiği üzere ‘Mümin tıpkı delikten 2 defa ısırılmaz’.

Mübarek Bayram günü ağzımızı açtırmayın. Ülkücü hareketin kedisini köpeğini, bitini piresini size ezdirmeyiz! Adam olun. Size bu kentte nefes bile aldırmayız.”

‘AİLEMİN VE KENDİMİN CAN GÜVENLİĞİMDEN ENDİŞELİYİM’

Işıkver’in paylaşımlarının sonrasında polis merkezi amirliğine giderek şikayetçi olan Güçlü Haber gazetesinin yazı işleri müdürü Ömer Tolga Güçlü, Işıkver’in yanında olan birtakım silahlı şahısların kendisini takip ettiğine dair bilgi aldığını tez ederek şu tabirleri kullandı:

“Elazığ’da Güçlü Haber isimli gazetenin yazı işleri müdürüyüm. Seçim dolasıyla ilimiz genelinde parti ve milletvekili ile ilgili olarak toplumsal medya üzerinde hangi partiye oy verirsiniz biçiminde anket yaptım.

Yapılan anketi facebook hesabından paylaştım bu anketin sonucunu ve facebook paylaşımını tarafınıza ibraz ediyorum.

Bu paylaşım sonrasında MHP 1. Sıra Milletvekili adayı olan Semih Işıkver isimli şahıs Yeşil Sol Parti’nin vilayetimizde 8,3 oy oranı gösterdiğimiz MHP’nin oyunu ise 6,00 gösterdiğimizde kendi toplumsal medya hesabından “siz kimin tetikçisisiniz, kime kaça sattınız kendinizi, ahlaksızlığı, aşağılıklığın bu kadarına da tahammülümüz yok.

Terbiyesizlik etmeyin size bu kentte nefes bile aldırmayız. 14 Mayıs akşamı bir yere kaçmayın bu kenti sizin başınıza yıkarız” biçiminde paylaşımlarda bulunarak toplumsal medya hesabımı amaç haline getirdi.

Bu şahsın paylaşımı sonrasında birçok kullanıcı da emsal tehditlerde ve hakaretlerde bulundu.

Ayrıca Semih Işıkver isimli şahsın arkadaşları olduğunu bildiğim bireyler beni arayarak benim peşimde Semih Işıkver’in adamları olduğu yanında hükümlü ve eli silahlı adamların olduğunu söyledi.

Bu olaylar sonrasında toplumsal medya hesabında anketi kaldırdım lakin ekranımdan alıntı yapan Semih Işıkver anketi paylaşmaya ve beni gaye göstermeye devam etmektedir.

Anlattığım olaylarla ilgili olarak ailemin ve kendimin can güvenliğimden tasa duymaktayım.

Anlattığım olayla ilgili Semih Işıkver isimli şahıs ve beni toplumsal medyadan tehdit eden öteki şahıslardan başka farklı davacı ve şikâyetçiyim.” (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir