İmamoğlu, “Genel başkan değişimine” işaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’deki değişim sürecini ve bu tartışmalara ait değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan İmamoğlu, 28 Mayıs seçimlerinin akabinde “Hiçbir şey olmamış üzere davranamayız.” dedi.

“Değişim”den kastının “Bugüne kadar denediğimiz prosedürlerle, muvaffakiyet elde edemediysek şayet, formülleri değiştirmemiz gerekiyor.” diye açıklayan İmamoğlu, partinin ortak akıl ile hareket etmesi gerektiğini belirtti.

“HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ ÜZERE DAVRANAMAYIZ”

Seçimi yüzde 48 oran ile kaybettiklerini ve bu oranın berbat olmadığı değerlendirmesinde bulunan İBB Başkanı “Biz seçimi kaybettikten sonra, üstelik de seçim kampanyası süresince bu seçimi kazanmanın Türkiye’nin geleceği açısından ne kadar kıymetli olduğunu vurguladıktan sonra seçimi kaybetmemize karşın hiçbir şey olmamış üzere davranamayız.” diye konuştu.

CHP içerisinde “hiçbir şey olmamış üzere davrananlar” olduğunu tabir eden İmamoğlu, seçmendeki hayal kırıklığını tamir etmenin vazifeleri ortasında olduğunu da söz etti.

“GENEL BAŞKAN” SORUSUNA YANIT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ve bu görüşmede alanda gördüklerini anlattığını lisana getiren İmamoğlu, “Söylediğim hiçbir şeye hayır demedi. Olmaz demedi. Haksızsın demedi. Daima onayladı.” dedi.

Değişim için “Neyi gerektiriyorsa onu, ne gerekiyorsa onu” kapsamalı diyen İmamoğlu, genel lider değişim için ise “Gerekiyorsa o da dahil.” açıklamasında bulundu.

“HAYAL KIRIKLIĞINI TAMİR ETMEMİZ ŞART”

Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin çok olumlu geçtiğini de söyleyen İmamoğlu, “Bir değişimin önünü açacağını zannediyorum. Bu sorun İmamoğlu’nun ya da diğer birinin şahsi problemi değil. Bu bir toplumsal sıkıntı. Biz gidişattan şad olmayan geniş bir halk kitlesine yine umut vermek zorundayız. Bu hayal kırıklığını lokal seçimlere kadar tamir etmemiz kural.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir