Galatasaray’ın Eski Başkanı Ünal Aysal’dan hakem açıklaması

Galatasaray’ın eski Başkanı Ünal Aysal, Alanyaspor maçının hakemi Ali Palabıyık hakkında görüşlerini belirtti.

Eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılıların Alanyaspor’la 2-2 berabere kaldığı maçta yaşanan hakem yanılgıları sonrası Cumhuriyet Gazetesine açıklamalarda bulundu. Aysal, Galatasaray’ın ligden çekilme durumu hakkında da yorumlar yaptı. İşte ayrıntılar…

”Galatasaray’ın tepkisi son derece normal”

Galatasaray’ın eski Başkanı Ünal Aysal, hakem yanılgıları hakkında yorumlarda bulundu. Aysal, “2018-19 dönemi sonundan bu yana yaşananlar düşünüldüğünde Galatasaray’ın tepkisi ve rahatsızlığı son derece olağan. Dün yaşananlar uzun vakittir büyüyen bir zincirin son halkası. Lakin gördüğüm kadarı ile hakem kararlarından öteki kulüpler de rahatsız. Bu sebeple evvel başka  kulüpler ile bir arada istişare edilerek gitgide netleşen bu hastalığın gerçek sebeplerini araştırmak ve tahlillerini yine beraberce üretmek gerektiğine inanıyorum.” dedi.

“Bu yalnızca Galatasaray’ın sorunu değil”

Hakem kusurları sonrası Galatasaray’ın ligden çekilmesi sorunu çözmeyeceğini lisana getiren Ünal Aysal, “Galatasaray bu mevzuda öncülük etmelidir, gerekirse yurt dışından hakem getirme dahil idari önlemlerden, şayet sporda yasa dışı ve maddi kar  hedefli  örgütlü bir hareketten şüpheleniliyor ise bunun açıkça tabir edilmesinden ve bir isimli soruşturmanın devletten talep edilmesinden çekinilmemelidir. Bu yalnızca Galatasaray’ın sorunu değildir, Türk sporunun sıkıntısıdır. Galatasaray’ın ligden gerisinde bir hazırlık olmadan çekilmesi bu sorunu çözmez, bu yalnızca bir kupa yahut maç olayı üzere de görülemez.” sözlerini kullandı.

Avrupa Süper Ligi için öneri

Galatasaray’ın Avrupa ile irtibatı güçlendirmesi gerektiğini lisana getiren Ünal Aysal, ”TFF her ne kadar özerk bir kurum üzere görünse dahi hukukî meseleler ve kabahat kavramı devreye girince saf dışı kalmak ve isimli soruşturma yolunu açmak zorundadır.  Ancak bu uğraşta GSK yalnız bırakıldığını görürse o vakit bu çok büyük ve saygın markanın yeni bir coğrafyada kendisine gelecek araması da bir çıkış olarak yöneticilerin vazifesidir. Hasebiyle Galatasaray Avrupa Süper Ligi tertibiyle irtibatını güçlendirmeli ve bağlarını sıkı tutmalıdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir